Joanna Acevedo
High School Secretary
Maria Alvarez
Cafeteria
Estella Alvarez
Instructional Aide
Tracie Anderson
High School Librarian
Karsen Anderson
1st Grade Teacher
Gina Bain
Paraprofessional
Kathleen Betzen
Pre-K Teacher
Wesley Boatmun
Coach
Erin Boatmun
Curriculum Coordinator
Erica Bontke
3rd & 4th Grade Science & Social Studies
Delisa Boswell
3rd Grade ELAR
Rhonda Brewster
NWTSSA
Michelle Brooks
Instructional Aide
Tobie Browder
Athletic Trainer
Lucy Burkett
High School Spanish
Alex Byars
7th & 8th Grade Math
Brandi Cadena
Nurse
Rosa Cardenas
Instructional Aide
Leticia Chacon
Cafeteria
Angaleta Crenshaw
4th Grade Science, Social Studies, and Writing
Steve Cripps
4th Grade Math
Missy Cripps
3rd Grade Math
Dawn Crowley
Elementary Secretary
8069484222
Matt Davis
6th & 7th Grade Social Studies/Coach
Charity DeBord
NWTSSA
Kayla DeHerrera
Early Childhood Director
Heather Dooley
Bobcat Den Daycare
Kevin Dougherty
High School Robotics
Arista Easley
Middle School Special Education
Chad Ely
Maintenance Director
Taylor Eurich
CTE AG
Don Fletcher
CTE Welding
Leann Floyd
NWTSSA Diagnostician
Christine Frische
Paraprofessional
Olivia Garrard
Middle School Teacher/Coach
Jennifer Goolsby
High School Teacher/Varsity Cheer Coach
Chuck Graves
High School Teacher/Coach
Amber Graves
PEIMS Coordinator
Beth Guerrero
5th Grade Science & Social Studies
Ruben Guerrero
Coach/8th Grade Social Studies
Sidney Guevara
2nd Grade Science, Social Studies, and Writing
Marlin Ham
Elementary Special Education
Marshall Harrison
Superintendent
806.948.4411
Liliana Hernandez
Paraprofessional
Peggy Hernandez
Custodian
Joanie Hightower
5th Grade ELAR
Phil Hightower
High School Wood Shop
Brandy Hollaway
Elementary & Middle School Counselor
Margo Houston
Kindergarten
Whitney Huckaby
Reading Intervention
Sheila Johnson
Instructional Aide
Kyndall Jones
3rd & 4th Grade Writing
Mary Beth Jones
High School Counselor
Jeremy Jones
High School Teacher/Coach
Keigan Kilgore
7th & 8th Grade AG
Misti Loman
Cafeteria Manager
Natalie Lopez
6th Grade ELAR
Ronna Mayfield
1st Grade Teacher
Esmeralda McDowell
Elementary ESL Teacher
Cody McDowell
Elementary Principal
Rachal McGaughy
Middle School Secretary
Madison Meyer
Staff Accountant
Jeanie Miller
Superintendent Secretary
Sharon Moore
High School Special Education Teacher
Marisa Morris
Kindergarten
Ronda Morris
Pre-K Teacher
Jance Morris
Middle School Principal
Amy Nelson
2nd Grade ELAR
Haley Nelson
7th Grade ELAR
Katherine Nusz
Band Director
Bailey O'Connor
7th & 8th Grade Science
Lorena Ortega
Kindergarten
Janet Perry
Maintenance
Sarah Pipkin
High School Science
Janet Pipkin
CTE
Marla Qiunonez
Custodian
Callie Randolph
Bobcat Den Daycare
Ancelmo Rangel
Culinary Arts
Ramonda Raymond
2nd Grade Math
Rachael Reed
Middle School Special Education
Jan Reed
5th & 6th PE & Jr High Athletics
Caitlyn Rice
High School Math
Janae Robinson
Speech Pathologist
Lidia Rodriguez
Middle School ESL
Kim Rousser
NWTSSA Director
Deborah Ruiz
Elementary & Middle School Librarian
Rocio Saenz
Instructional Aide
Keith Schulz
Coach
Sharly Seiler
1st Grade Teacher
Heather Seward
Assistant Band Director
Natalie Shedd
High School English
Laura Shoulders
Kindergarten
Seth Slover
High School Teacher/Coach
Tanya Smith
High School Secretary
Susana Solano
Instructional Aide
Maria Solano
Cafeteria
Ivana Sonen
5th & 6th Grade Math
Angelica Stone
Bobcat Den Daycare
Jenna Strickland
Dyslexia
Matt Strickland
Athletic Director
Jeff Sumrow
Resource Officer
Annie Swinford
4th Grade ELAR
Mary Taylor
High School Art & Theatre
Trent Townsend
8th Grade Math
Sharon Trahern
Reading Recovery
Mandy Traylor
High School Principal
Elizabeth Tupts
Custodian
Rosa Vasquez
Instructional Aide
Jessica Velasco
CTE Cosmetology
Connie Walker
Elementary Music
Marsha Wathen
High School Special Education Teacher
Tammy Whiteley
Pre-K 3 Teacher
Denise Wilson
Human Resources and Payroll
Jane Wilson
Accounts Payable
Adam Wodach
High School Teacher/Coach
Darla Worley
My Path
Jessica Zuniga
Instructional Aide